taleb
03 خرداد 1402 - 21:07

آثار به جا مانده از شهدا مستندسازی و تبدیل به کتاب شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در خصوص راه‌های رواج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت یکی از راه‌ها این است که اسناد و آثار به جا مانده از شهیدان مستند سازی و تبدیل به کتاب شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، عباسعلی رضایی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران ظهر امروز در همایش تجلیل از خانواده های شهدای استان تهران در آزادسازی خرمشهر، در سالن همایش شهرداری ورامین، اظهار کرد: امروز روز مقاومت، ایثار و پیروزی است، شهرستان‌های استان تهران در آزادسازی خرمشهر، ۱۲۳ شهید تقدیم نظام کرده است که ما توفیق داریم از ۴۰ خانواده و همسران شهیدان با حضور مسؤولان تجلیل کنیم. 

وی زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان را یک وظیفه ذاتی دانست و گفت: امروز همه ما آرامشی را که داریم مدیون شهیدان بزرگوار سرزمینمان هستیم و خداوند به ما توفیق داد که تجلیل از آنان را باشکوه برگزار کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهند تا فرهنگ شهید و شهادت نهادینه شود، بیان کرد: مردم، مسؤولان و کسانی که پیرو شهدا هستند باید تلاش کنند تا فرهنگ ایثار و شهادت را رواج دهند زیرا همه ما مدیون شهیدان هستیم.

رضایی در پایان در خصوص راه‌های رواج فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌ها این است که اسناد و آثار به جا مانده از شهیدان مستند سازی و تبدیل به کتاب شود همچنین از وصیت نامه و زندگینامه شهیدان، فیلم و تئاتر در قالب هنری ایجاد شود.

پایان پیام/۶۷۰۳۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236480