taleb
04 خرداد 1402 - 19:20

استقبال مردم بروجن از 3 دریانورد ناوگروه ۸۶ ارتش+ عکس

مراسم استقبال از سه تن از دریانوردان ناوگروه ۸۶ ارتش جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در شهر فرادنبه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجن، مراسم استقبال از سه تن از دریانوردان ناوگروه ۸۶ ارتش جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در شهر فرادنبه برگزار شد.

مسعود شهبازی با بیان اینکه ماموریت ناوگروه ۸۶ رزمی ـ اطلاعاتی نداجا پس از هشت ماه با موفقیت به پایان رسید، گفت: طی این ماموریت به همراه ۲ تن از همرزمانم صادق زمانی فرادنبه‌ای و پویا دهقان چالشتری از استان چهارمحال بختیاری افتخار شرکت در ناوگروه ۸۶ را داشتیم که طی این ماموریت، ناوگروه ۸۶ از سه اقیانوس و هفت دریا عبور کرد و موفق به یک دور کامل به دور دنیا شد.

خلبان ناخدا سوم حاضر در ماموریت ناوگروه ۸۶ ارتش ادامه داد: ماموریت این ناوگروه در تاریخ دریانوردی جمهوری اسلامی ایران بی‌سابقه است و معدود کشورهایی که کمتر از انگشتان دست هستند موفق به دریانوردی دور دنیا شده‌اند.

فتاح کرمی فرماندار شهرستان بروجن در حاشیه این مراسم به خبرنگار فارس گفت: یکی از نکات و درایت‌های مهم در حوزه امنیتی عمق راهبردی کشورها در حوزه دریایی است و ناوگروه ۸۶ ارتش ثابت کرد عمق راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران به اندازه همه آب‌های دنیاست.

وی عنوان کرد: افتخار می‌کنیم سه عضو از این ناوگروه از استان چهارمحال و بختیاری بوده‌اند و امروز با حضور مردم شریف شهرستان بروجن استقبال گرمی از آنها شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238310